Wielkanocny "długi weekend"

23.04.2019


Wielkanocny "długi weekend" minął nam po części świątecznie, po części pracowicie. Wolny czas nie mógł się obyć bez konikowania. W niedzielę Gosia po raz ostatni ćwiczyła programy do zawodów online.Przejazdy do zawodów były natomiast rejestrowane w poniedziałek - na szczęście pogoda dopisywała, więc nie był "lany", choć dość silny wiatr przeszkadzał i koniom, i nam. Rico dwukrotnie "poszedł" Preliminary P15, Ganimedes - Elementary E55.

A na koniec było rozprężenie w wykonaniu Kini.

Ganimedes został oceniony na 65.48%. W przejeździe cieszyła widoczna "dobra zmiana" w kłusach (które w wyniku treningów zrobiły się zdecydowanie aktywniejsze i obszerniejsze) i ogólnie lepsza pod każdym względem postawa jeźdźcem (co w jego przypadku wymaga dużej uwagi od tegoż jeźdźca). Rico natomiast został oceniony na 65.20% i chyba zrobił dobre wrażenie na pani sędzi, która skomentowała: "Lovely horse with regular paces and willing to work with rider." Oba przejazdy był udane, rzetelne, wszystkie bez wyjątku oceny wahały się w granicach między 6 a 7. Następne przejazdy do zawodów odbędą się w Sandro Hero, gdzie Gosia zamierza spędzić z końmi "majówkę".

Z ważnych prac konkretnych natomiast udało się nam "wspólnemi siłami" powymieniać ogrodzenie pastwisk na nowe, "przeciwdzikowe" oraz trwale ogrodzić drutem kawałek nowego terenu, dzięki czemu konie będą miały więcej trawy. Rozpoczęły się też prace nad systemem nawadniania placu do jazdy (o czym napiszę już niedługo). W najbliższy weekend czeka nas ponadto Wielkie Wiosenne Sprzątanie Stajni. Niewątpliwie wiosna to czas bardzo wielu zajęć i intensywnych prac "okołostajennych" !

(C) Tomek_J